Kapanıyoruz.

Şirketimizi 2018 yılında kapanışını üzülerek vermiş bulunuyoruz. Yaklaşık 4 sene içinde bizim yanımızda olan ve bizden desteklerini esirgemeyen arkadaş ve aile büyüklerimize teşekkürü bir borç biliriz.

 

Yeni Nesil Kulp Takma Makinesi Tasarımını Tamamladık

kulp takma makinası, makina, handle     Özellikle 5 litrelik şişelerin elde taşınmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış olan bu makinenin bant yapıştıran kafa bölümü, şişe pozisyonuna göre açısal olarak hareket edebilmektedir. Bu hareket makinenin 5 litrelik şişelere yandan bant yapıştırmasını sağlarken ayrıca dik pozisyonda normal paketler için de kullanılmasına olanak sağlar. Dönebilen kafa sistemi sayesinde üniversal olma özelliğini taşıyan bu makinenin tasarımı, 2017 yılı içinde ILS MAKİNE LTD. ŞTİ. ile ortaklaşa yapılan Ar-Ge çalışması sonucunda tamamlanmıştır.

İki Yılda, 15 Adet Konveyör Hattı Tasarımını Bitirdik

     2017 kasım ayı itibari ile yaklaşık iki yıl içerisinde ILS MAKİNE LTD. ŞTİ. için tasarımlarını gerçekleştirmiş olduğumuz 15 adet konveyör hattını tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu konveyörlerin satışı dünyanın çeşitli ülkelerine gerçekleştirilmiştir. Konveyörler özellikle şişeleme hatları için kullanılmakta ve modüler bant sistemi ile çalışmaktadır. Tasarımı yapılan hatların bir kaç görselini aşağıda bulabilirsiniz.

modüler bantlı konveyör

şişeleme hattı

siseleme hatti , moduler bant,

Kulp Takma Makinesi Tasarımını Tamamladık

handle, şişe bantı, bant     Shrink makinesinden çıkmış 4×4, 6×4 veya 12×8 gibi dizilmiş ve poşetlenmiş olan, şişelerin elde rahat bir şekilde taşınmasını sağlamak için kulp takan makinelere Handle Applicator (Kulp Takma Makinesi) denilmektedir. Bu makineler, yaklaşık 25 kg taşıyabilen bir bandın üzerine, istenilen ölçülerde karton kağıt yapıştırıldıktan sonra, poşetlenmiş ve gruplandırılmış şişelerin üzerini saran tam otomatik makinelerdir. Firmamız, ILS MAKİNE LTD. ŞTİ. için bu makinelerden bir tanesinin tasarımını başarıyla tamamlamıştır. Makinenin bir görselini aşağıda bulabilirsiniz.

tutamak, shrink tutamak, tutucu, handle, bant

Hat Ayırıcı (Divider) Tasarımı Yaptık

divider hat bölücü     Hat ayırıcılar, özellikle şişeleme hatlarında konveyör üzerinde toplu halde bulunan şişe gruplarını ayırmak için kullanılır. Üzerindeki sensörler sayesinde, tam otomatik olarak ayırım yapan hat ayırıcı sistemin tasarımını ILS Makine LTD. ŞTİ. adına gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Hava Bıçağı Kabini (Blower) Tasarımını Gerçekleştirdik

hava jeti, blower, su alıcı

   Hava bıçağı kabinleri, şişeleme hatlarında etiketleme makinelerinden önce şişelerin üzerinde oluşan nemi almak için kullanılır. Konveyör üzerinde hareketine devam eden şişeler, kabinden içerisinden geçer. Bu sırada, kabin içerisinde bulunan ve  ayarlanabilen hava bıçağından  çıkan havanın şişeye  çarpması sonucu, üzerindeki nem şişeden arındırılmış olur. Kabin tasarımı ekibimiz tarafından 2015 yılı içinde başarı ile tamamlanmıştır.

Palet Konveyörü Tasarımını Gerçekleştirdik

 

     Şişeleme hatlarında kullanılan, shrink makinesinden çıkmış, poşetlenmiş dolu cam şişeleri, paletleme makinesine taşıyan ya da boş şişeleri, palet boşaltma makinesinden dolum makinesine götüren konveyörlere palet konveyörü denmektedir. Bu tip konveyörler zincir ile çalışmakta ve ağır yükleri taşıyabilmektedir.

     ILS MAKİNE LTD. ŞTİ. için yapılmış olan bu projemiz, zincirli palet konveyörleri, döndürücü ve kaldırıcı sistemler, forklift dayama bariyerleri ve kumanda panelleri gibi tasarımları içermektedir..

Traktör Gölgeliği Tasarımı Yaptık

başak traktör gölgelik tasarım 3d        Zenginler İmalat LTD. ŞTİ. adına Nisan ayı içerisinde Başak Traktör’ün çeşitli araçlarında kullandıkları gölgelikler için yeni nesil tasarım gerçekleştirdik. Bu tasarım, kullanılan imalat yöntemine göre, üzerinde torpidosu olan ilk ürün özelliğini taşımaktadır.

E14000 Aracı 3D Çizimini Gerçekleştirdik

E14000, elektrikli dizi, tren çizimi     E14000 elektrikli dizisi revizyonu için Özbir Vagon A.Ş adına dizinin 3D datası oluşturulmuştur. Oluşturulan data üzerinden araca yenilenme revizyonu gerçekleştirilecektir. Yapılan projede imalat resimleri komple taranarak, tüm parçalar tek tek 3D boyutlandırılıp montajları yapılmıştır.