Statik ve Dinamik Parça Analizi (FEA)

Sonlu elemanlar yöntemi ile analiz, yenilikçi ve daha iyi ürünler hazırlanmasını sağlamakta,prototip hazırlama süresini en aza indirme için kullanılmaktadır. 3CA ; Yapısal analiz ile , ileri mühendislikte ihtiyaç duyulan statik ve dinamik analizler ile, minimum prototip yapılmasını ve yük altında tasarımın karşılaşılabilecek sorunlarını önceden çözülmesini sağlamaktadır.

stress

Yapısal analizin firmalara kazandıracakları avantajlar;
Daha az maliyet ;
Yapısal Analizi yapılan parça üzerinde yapılacak çalışma ile tasarımcının varsaydığı malzeme kalınlıkları, malzeme yapısı gibi özellikler analiz sonuçlarına bakılarak değerlendirilir ve gereksiz görülen yerlerde maliyet düşürme çalışmaları yapılır.
Daha az prototip denemesi ; Yapısal analiz ile testinin bilgisayar ortamında yapılması ile ilk tasarlanmış olan prototip üzerindeki kritik yerler düzeltilir, dolayısı ile ilk prototipte yaşanacak sorunlar daha tasarım aşamasında minimize edilmiş olur.

4316_17_27_51
Daha kısa süre ; Genellikle bu tür mühendislik çalışmaları ile tek prototip ile tasarım sonuçlandırılır. İkinci bir Prototip imalatı için harcanacak ek süreye gerek duyulmamış olur.
Daha iyi tasarım ; Yapısal analiz tasarımda gözden kaçabilecek hataları görmemizi sağlar. Bu tip hatalara, ürün üretime başlanmadan önce önüne geçilmiş olur.